Hej!

Nic tak nie ułatwia w ogóle życia, już nie wspomnę tutaj o życiu rodziców, jak powierzchnie łatwoczyszczące się, czyli praktyczne a co ważniejsze – tę czystość utrzymują! Wydaje się, że jest to opis jakiejś super hiper koreańskiej toalety, która już wiadomo, robi WSZYSTKO. Ale ja tutaj nie o luksusach czy wymysłach, nie bez przesady o elementach niezbędnych, jak odpływ pod prysznicem. Dobrze kojarzycie, po raz kolejny wróciłam do polskiej marki i producenta odwodnień łazienkowych CED’OR.

Wybieraj polskich producentów. Oprócz tego, że minimalizujesz czas i koszt dostawy, to dbasz o ślad węglowy i dbasz o rodzimą gospodarkę. Poszukaj ich w internecie lub w lokalnych hurtowniach z armaturą, najprędzej oni będą dysponować katalogami polskich firm, które, uwaga, cenowo są czasem bardziej przystępne od zagranicznych, szczególnie tych chińskich, o których jakości nawet nie wspominam.

No nie tak to sobie wyobrażaliśmy

Szczególnie rodzinna łazienka musi być wygodna i funkcjonalna, bo nawet taki z pozoru nieistotny element jak odpływ potrafi uprzykrzyć życie i normalne korzystanie z prysznica. Wyobraź sobie, droga Mamo, Twój wymarzony prysznic po długim, samotnym dniu z dzieckiem a tam woda, imitując dźwięk gorącego wodospadu, zamiast pięknie spływać, tworzy kałużę a Ty zamiast korzystać z luksusów domowego SPA zwanym kąpielą, naga, marznąc, wyciągasz szlam, który zaległ za winklem taniego odpływu… A do tego, oczywiście śmierdzi kanalizą. Kanał.

Zadbaj o bardzo dobrego fachowca i na niego pieniędzy ani czasu nie żałuj. Jak wspomniałam wcześniej, łazienka nie należy do najtańszych pomieszczeń do wykończenia a ,,wujek brata kumpla”, mimo tego, że robił wszystko i wszędzie, najpewniej nie jest dobrym wyborem.

Poczytaj więcej rad we wpisie Łazienka część 1. czyli projekt i inspiracja

Efekt wizualny to jest to, czego właściwie w 100% oczekujemy od łazienek i czego szukamy w katalogach. A to błąd, może nie kategoryczny ale na pewno pomylone priorytety. Łazienka musi być funkcjonalna, szybko i łatwo się czyścić (materiały, kolory, faktury) w miarę możliwości bez dziwnych przerw czy zakamarków (kto nigdy nie czyścił przerwy między pralką a ścianą ten nie wie czym jest definicja syfu), nie wspominając już o udogodnieniach jak poczwórne, schowane gniazda, słabe światełko na nocne wizyty, bidet lub bidetka czy długi wieszak na mokre ręczniki. Na szczęście wcale nie musimy rezygnować z dizajnu kosztem funkcjonalności, co więcej, wszystkie elementy hydrauliczne jesteśmy z powodzeniem w stanie do siebie dopasować kolorystycznie (ja to zrobiłam wśród polskich marek). Odpływy liniowe marki CED’OR z linii LINE PRO to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie produkty o nieprzeciętnym, minimalistycznym designie. Nasz, czyli grafit szczotkowany, super niski (dzięki temu budujemy niską podmurówkę – oszczędność czasu i materiału budowlanego) idealnie pasuje do płytek oraz kranu. Jeżeli nie potrafisz dokonać wyboru na stronie internetowej (spokojnie, ja też nie umiałam), to możesz poprosić o wzornik! I jeszcze ostatnia, bardzo nudna porada, czytajcie proszę zawsze parametry techniczne produktów i sprzętów, jakie wybieracie do swojego domu. Mieści się tam sporo informacji związanych z eksploatacją danego produktu w kontekście na przykład oszczędności wody czy prądu.

Odnośnie do oszczędzania wody, poza kwestią codziennych nawyków jak np. kąpiel pod prysznicem zamiast w pełnej wannie, można posiłkować się specjalnymi urządzeniami jak perlator, specjalna bateria, oszczędna pralka czy cały system odzysku tzw. wody szarej – więcej przeczytasz tutaj.

Czyszczenie i konserwacja

Lekkie podważenie odpływu małym palcem i delikatny klik oraz wyjęcie elementu w naszym kierunku to tylko tyle ile wymaga od nas praca związana z demontażem i przygotowaniem odpływu do czyszczenia. Specjalna membrana OWM zapobiega cofaniu się nieczystości spływających wraz z wodą i mydlinami. To, co tu znajdziecie to już w dużej mierze sprawa indywidualna twardości wody z Waszych rur oraz ilości/ jakości płynów, mydeł, szamponów itp. Rynienka odpływu wykonana została z grubej, kwasoodpornej stali nierdzewnej. Zapewnia odporność i wytrzymałość na lata, a dzięki pokryciu jej specjalną powłoką architektoniczną minimalizuje przywieranie zanieczyszczeń.

Ogromną zaletą odpływu tego typu marki CED’OR jest osadnik zanieczyszczeń, co ułatwia utrzymanie czystości w strefie prysznicowej i oszczędza nasz czas a do tego, nie musisz używać specjalistycznych środków do czyszczenia i przepychania rur – zdecydowanie mogę zostać przy swoich, ekologicznych środkach.

Czysta hydraulika

Bo dobry hydraulik to połowa sukcesu, jak wszyscy wiemy, ale tak jak nawet najlepszy DJ nie zrobi imprezy jak ma zagrać średnią piosenkę. Tak samo jest ze średniej jakości, marketowymi elementami, na które najczęściej nie dostaniemy nawet gwarancji. Sedno sprawy jest takie, że źle zamontowany, nieszczelny lub źle skonstruowany odpływ zamieni wymarzoną łazienkę w koszmar i to taki za dodatkowe kilka tysięcy złotych. Bo żeby zmienić odpływ, należy oderwać brodzik (przyklejony na silikon nie będzie nadawał się do ponownego użycia) lub/ oraz skuć płytki, wiadomo, nie zrobimy z tego już modnej mozaiki. Zaufaj małym, rodzinnym firmom i markom, ludziom, gdzie wszystko robione jest z dokładnością i pasją a w razie problemów, otrzymasz fachową pomoc. Taką firmą zdecydowanie jest CED’OR, dziękuję za kolejną wspólną łazienkę!

Marta

Wpis zawiera link afiliacyjny

Wpis powstał we współpracy z marką CED’OR


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *