Hej!

Dzisiaj okazja wyjątkowa bo i święto nietypowe zupełnie!

Po wczorajszym Międzynarodowym dniu Bez Oleju Palmowego, dziś przypada Międzynarodowy Dzień Mokradeł. A ja na mokradłach Nowy Rok przywitałam, więc niechaj będzie ,,mokro! ! Zabieram Was do eterycznej krainy relaksu! Mydło do niedawna kojarzyło się tylko z pooblepianym czymś, co nie do końca chcielibyśmy dotykać i grasuje najczęściej w okolicach umywalek. Ale nic z tych rzeczy, mydło przeżywa właśnie renesans!

Mydła w kostce niewątpliwie kojarzą się z naturalną aromaterapią

Mydeł nigdy za dużo! I pomyślicie sobie, gdzie tu slow life i zmniejszanie konsumpcjonizmu?! Otóż mydło spośród wielu zalet, wbrew pozorom, ma wiele zastosowań! Takie mydełko możesz włożyć na przykład do szafy, uchroni Twoje wełny przed atakiem szkodników. Zawsze, gdy otworzysz szafę, poczujesz łąkę, ocean, las czy pustynię – wszystko, co tylko zechcesz. Bo mydło to wolność, tak jak i woda, z którą razem mają największy sens. Ondo oznacza falę, która  przywodzi na myśl ocean, czystą naturę, spokój i równowagę, jednocześnie przybierając różne kształty. ,,Staramy się, aby fale były w różnych formach obecne we wzornictwie Ondo – od opakowań i wykończeń produktów po wygląd naszej strony internetowej.”

Nie muszę chyba wspominać o wyeliminowaniu zużycia plastikowych opakowań, prawda?

A więc od pewnego czasu się tak moczę i pielęgnuje, namaszczam, naoliwiam i w całości oddaję się naturalnej pielęgnacji. To nie jest tylko modny i chwilowy zryw, naturalne mydła w kostce odkryłam już około 7 lat temu i było to poczciwe, oliwne aleppo, którym myłam całe ciało, łącznie z włosami. W rodzinnym domu od lat rządzi biały jeleń, który ja też zawsze mam w szafce jak mam ochotę na odrobinę ascezy 😀 Bardzo mi odpowiada, że mydło niezmyte do końca mogę połączyć z innymi, przebierać w wagach i rozmiarach. Gdy już się przyzwyczaiłam do obsługiwania kostki, na co wiele osób narzeka, nie wróciłam już nigdy do mydeł zamkniętych w dozownikach. Pomijając kwestie ekologiczne, wśród mydeł w kostce, zwyczajnie jest większy wybór smaków, kolorów, zapachów – czyż nie?! 😉 Jak w lodziarni!

Ondo powstało z miłości to designu

Moi Drodzy, mydło to nie jest już wspomnianą wyżej białawą czy szarawą bezzapachową masą. To nie rozmoczony glut! Teraz mydła wkraczają na salony. Są designerskie, wymyślne, piękne, dopasowują się do wnętrza oraz spersonalizowanych ręczników! Ondo jest miejscem gdzie kreatywnie podchodzi się do przedmiotów codziennego użytku, a takimi przecież są mydła. ,,Od początku wiedzieliśmy, że chcemy tworzyć kosmetyki kąpielowe i produkty około kąpielowe. Zależało nam na tym abyśmy mogli bawić się formą i designem naszych produktów, tak by były wyjątkowe, jednocześnie nie tracąc na wysokiej jakości kosmetyków, dlatego stosujemy jedynie sprawdzone i zaufane składniki.”

Filozofia, która jest mi chyba najbliższa…

…robię wszystko to i dzielę się tym, co dałabym sobie oraz najbliższym – Ondo tworzą Judyta – wychodząca z założenia, że wszystko można zrobić samemu oraz Dominik – twierdzący, że wszystko można zrobić jeszcze lepiej 😉 I udało im się to najlepiej! Świeca Karoto to jest najlepsza świeca jaka mi się przytrafiła- słodka, budyniowo-kisielowa, pomarańczowa. Moja nazwa dla niej to błogość 🙂

To, co w naturze najlepsze

Wszystko jest szczegółowo opisane na stronie internetowej Ondo w zakładce składniki. Nie każdy musi znać wszystkie oznaczenia oraz spamiętać skróty, dlatego tam możesz to łatwo i szybko sprawdzić. Szczególnie istotna jest taka weryfikacja po kątem możliwych alergii i uczuleń, zawsze zwracajcie na to uwagę. ,,Bazujemy na nawilżającym maśle shea, oleju awokado i jojoba, bogatych w minerały glinkach i solach oraz aromatycznych olejkach eterycznych – na tym, czego sami chętnie używamy.”

Mając to na uwadze, wybierając ulubione kompozycje stajesz się kreatorem swojego otoczenia i o to w tym chodzi

Wszystko robimy sami, ręcznie dzięki czemu każdy produkt jest jedyny w swoim rodzaju – unikatowy, bo wiemy, że kąpiele nie muszą być nudne 😉
Robimy wszystko w swoim tempie, starannie – tak, żebyśmy byli w 100% zadowoleni z gotowego produktu. Nie chcemy niczego przyspieszać, wiemy, że dobrze zazwyczaj znaczy wolniej. Tworzymy w rytmie slow.

 

Mydło wszędobylskie

Wybierz sobie piękne mydło do łazienki jako element wystroju, spróbuj umyć włosy mydłem w kostce, weź aromatyczną kąpiel z kolorowymi mydełkami, lub ciesz nimi oczy i nos w garderobie. Podaruj bliskiej osobie. Rozkoszuj się i lecz duszę oraz ciało. Szanuj przyrodę. Potrzebujesz więcej argumentów?

Marta.

 

 

 

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *