Hej!

Zastanawiałam się długo, czy pisać cokolwiek w stylu podsumowań i planów noworocznych, skoro przeszłość jest fatalna a przyszłość tak bardzo niepewna. Stwierdziłam jednak, że po tym wszystkim, co przyniósł ten rok tym bardziej nie powinnam ulegać złym nastrojom. I chociaż nie tak to miało wyglądać a wpisy z poprzedniego roku oraz plany są jakimś ponurym żartem, to jednak jestem tutaj ciągle i mogę do was pisać, a wy jesteście ze mną.

kalendarz Liquid Memory Collages - Aleksandra Morawiak

Ten rok o dla bardzo wielu rok strat, dlatego właśnie dla mnie jest to czas ogromnej wdzięczności. Nie mogę też napisać, że nic w tym roku nie zrobiłam i nie osiągnęłam, bo może w tym zatrzymaniu przeszłam dłuższą drogę niż ,,normalnie”. Ciekawa jestem, kto jeszcze może przyznać, że żegna ten rok z tarczą a nie na tarczy. Podejścia w tak niepewnej sytuacji mogą być dwa – rezygnacja lub kop do działania – co Ty wybierasz?

 

Jak wyciągnąć coś z tych pochmurnych dni?

Oczywiście nie wiem, co może się jeszcze wydarzyć, ale po takim czasie doznałam swego rodzaju aklimatyzacji w tej rzeczywistości i chwytam ją za rogi. Wiem już, jakie plany i działania pozwolą mi się rozwijać przy nieznośnie przedłużającym się stanie rzeczy i dokąd Pani Jesień może zmierzać. I za to jestem wdzięczna. Czuję, że te miesiące przyniosły wiele pytań oraz nowych dróg i rozwiązań w sferze zawodowej dla każdego. Pomogło mi szczegółowe rozpisywanie każdego działania i wniosków, plusów oraz minusów. Od zawsze zapisuję swoje pomysły i szczerze polecam taki sposób komunikacji z samym sobą!

Planer 2021 - Pani Swojego Czasu

Akcesoria - Papierniczeni

Fokus na cel

Środków do celu jest wiele a ten rok zmusił wielu z nas do szukania tych niełatwych ścieżek. Mi niezmiennie, od paru lat sprawdza się dłuuuuga i często poprawiana, krzywo napisana lista na nowy rok. I zapisuję tam dosłownie wszystko – podróże, marzenia, kursy, elementy rozwoju ale też i przedmioty, taki trochę budżet domowy i emocjonalny, który chciałabym spełnić w nadchodzącym czasie. Często wykorzystuję do tego planowania mapę marzeń, obecnie uczę się brush letteringu i zamierzam  prowadzić bullet journal, wszystko celem zwiększenia afirmacji moich wyobrażeń przed nowym rokiem.

Zatemperuj ołówek i zacznij pisać!

Doskonale opracowane kalendarze i planery to bardzo dobre narzędzia, które codziennie pomagają w ogarnianiu rzeczywistości. Pamiętaj o tym, żeby wybierać polskie produkty, wspierać polskie marki w tym trudnym czasie, warto pomagać. Na moim blogu znajdziesz kategorię Test Planerów a tam kilkanaście polskich pozycji. Zwróć uwagę na polską produkcję, rzemieślników, papier i wnętrze kalendarzy. Zadbaj o porządne akcesoria biurowe – sprawdź mój wpis o biurze less waste. Zaufaj polskiemu zespołowi Papierniczeni i zwróć szczególną uwagę na ich własną kolekcję. Do końca roku z kodem PANIJESIEN masz zniżkę 10% u nich na zakupy! Dobrze planując każdy dzień przeżywasz fajne tygodnie i miesiące a w rezultacie lata. Z łezką w oku przeglądam swoje listy, które sporządzałam nawet 7 lat temu. Prawo jazdy, wiza do USA, nurkowanie na rafie, koncert Bruno Marsa, własna firma – to naprawdę niesamowite przeczytać to wszystko po latach a szczególnie po takim, nieudanym roku. Te krzywe wyrazy sprzed lat zamieniły się w czyny i prawdziwe wspomnienia. Hej! Przecież pomimo tych paru dziwnych miesięcy mam się czym pochwalić, szczególnie przed samym sobą!

Ten rok jeszcze paradoksalnie pokazał mi, że planów czasem nie da się zrealizować w ,,idealnym” dla nas czasie, co nie oznacza, że nie ma sensu planować, marzyć i dążyć do celów – dla mnie to są synonimy. Ten rok dla mnie to zdecydowanie plan Eko Mieszkanie, który przeciągnął się aż do Nowego Roku. Co  czuję, że ten rok dał mi na pewno, to zamiłowanie do pięknych rzeczy, wiarę we własne siły i umiejętności, cierpliwość oraz wdzięczność za każdą chwilę z bliskimi.

kalendarz Naturalna Bogini

Papierniczeni

Marta