Hej!

Na początku wpisu zapraszam do części pierwszej Prezentownika opublikowanego rok temu i jak najbardziej aktualnego. Znajdziecie tam podlinkowane produkty wraz z ich opisami na moim blogu – łącznie ponad 100 propozycji wyłącznie od polskich marek. Przypominam, że materiały są od dobrej do doskonałej jakości i również często pochodzą z Polski. Bardzo często taki produkt – czy to sukienka, kubek czy dekoracja – są projektowane i szyte/ robione ręcznie także tutaj, w Polsce zawsze jest w tym całe serce osoby, które je robi. Cena ręcznie robionego produktu to składowa wielu czynników, takich jak surowiec, czas, polskie podatki – płacisz jednej, prawdziwej osobie za wiele godzin absolutnie ciężkiej pracy a te pieniądze zostają u nas, w Polsce. Po raz kolejny zapraszam na subiektywny Prezentownik oraz, znowu na spełnienie kilku marzeń, tym razem nie tylko obdarowywanych osób ale i tych właśnie, co te prezenty dla Was tworzą w tym roku. Zwróć uwagę, że zdjęcia są moje, więc polecane rzeczy posiadam, używam, kocham <3

Polska Moda pod choinką

Etyczna, polska moda to takie modne ostatnio stwierdzenie, którego lubimy używać i coraz więcej marek mianuje się tym zaszczytnym mianem. Pojęcie etycznej mody jest złożone i składa się na nie kilka składowych, jak warunki pracy, fair trade, zrównoważona gospodarka, ochrona środowiska i zwierząt. Etyczna moda to określenie całego procesu powstania kawałka ubrania – od pomysłu do recyclingu. Najczęściej jest to jedna lub kilka osób, których rzeczy to jest spełnienie najskrytszych marzeń. Na moim blogu znajdziecie kilkanaście prawdziwych, polskich marek z którymi współpracuję od dawna, oto kilka z nich.

Z dziedzictwa i pasji do mody oraz jakości narodziła się olsztyńska marka Take Lake. Jestem bardzo dumna, że odkryłam taką perłę w krainie Tysiąca Jezior.

*torebka  Chylak

*buty Ryłko

Marka koszulek Kokoszka kojarzy mi się z Oskarem Kokoschką – austriackim malarzem, poetą i grafikiem, działający w okresie ekspresjonizmu z powodu fantazyjnego dodatku przy każdej koszulce – kieszonce. Z kodem Pani Jesien kupicie koszulkę -15%

W świecie, jednak cały czas przepychu, otwarcie marki z jednym produktem to lekka brawura, powiecie. Ale Paulina Wiklak bardzo dobrze wie co robi, zgodnie z filozofią marki, zaczynając od produkcji, przez wybór materiału po wykroje, prototypy – to wszystko jest niezwykle prawdziwe i transparentne. Nie musisz się wysilać i zadawać dziesiątek pytań, wyciągając odpowiedzi, drogi konsumencie.

Polska marka Looks by Luks to nie tylko producent nakryć głowy. Ludzie, którzy ją tworzą są pełni pasji i wkładają całe serce w to, co robią. Co więcej, los naszej Planety nie jest im obojętny, co niezmiennie jest dla mnie bardzo istotne.

*bordowa bluza Paulina Wiklak

Ubrania marki ybien, która jest topowa w kwestii bawełnianych sukienek na lato jak z okładki VOGUE. Swoje ubrania szyją w Polsce z wysokiej klasy bawełny i pakują je w wielorazowe woreczki a paczki w kompostowalne torby, które rozkładają się w ziemi. Można? Można!

Czapka i rękawiczki to idealny prezent na zimę, niezależnie od tego, czy jest śnieg czy nie. Zadbaj o komfort swój i swoich bliskich wybierając 100% wełnę od rękodzielników. O ile fajniejsze jest podarowanie takiej  czapy od taki i tutu i rękawic z Lawina store, gdy znasz ich pochodzenie a być może były dziergane przy kominku podczas pięknego, białego wieczoru? 🙂

Masz dwa domy – Planetę oraz swoje ciało. Dbaj o nie. Zdobyta wiedza i chęć obrania innego kierunku, to był punkt wyjściowy dla Pantalones. To bieliźniana rewolucja. Bawełna z certyfikatem GOTS, polskie nici i każdy komponent. Każdy etap produkcji Pantalones odbywa się w Polsce. 

Strefa chillout

Dużo czasu w tym roku spędzamy w domu i być może, jeszcze troszkę w nim spędzimy, dlatego warto zadbać o wnętrze swojego domu i jednocześnie o wnętrze własne. Rok 2020 wybitnie nam pokazał, że ,,sky is no limit” jednak ma limit i że te ograniczenia nie są tylko w naszych głowach, niełatwo sobie z tym poradzić. Przebywamy w domu z większą lub mniejszą liczbą osób i problemów na głowie. Poniżej propozycje z kategorii prezentów lekkich, łatwych  przyjemnych – dla każdego od każdego!

*Biżuteria OTO

*Palo santo i szałwia bashko.pl

Te świece tworzy je wyjątkowa osoba i to własnoręcznie, wiem, że każda świeca jest specjalnie dedykowana i skomponowana dla mnie a nie dla taśmociągu. Każda świeca powstaje z ekologicznego wosku sojowego oraz naturalnych olejków eterycznych, w każdej jest odrobina filozofii Kingi oraz magii, którą dodaje do każdego słoiczka. Cudasie oferuje możliwość spersonalizowania Twojej świecy, gdy chcesz posiadać lub podarować coś unikatowego i osobistego.

Wolisz room spraye? Odwiedź Hygge Nights. Trzeba mieć zmysł do tworzenia zapachów idealnych dla innych, takich, które inna osoba też POCZUJE, dosłownie i w przenośni. Przekazać pachnące chwile szczęścia, ciepło, uczucie beztroski – to sztuka, która im się udaje. A marka powstała jesienią, tak jak i Pani Jesień, więc mam ogromny sentyment. Zrób sobie hygge po polsku i mimo tego, że mgiełki to dedykowane pillow spraye, ja rozszerzyłam ich użyteczność. Mgiełka na bazie wody i hydrolatu oczarowego (ważne: bez alkoholu!) służy mi jako woda termalna do twarzy i ciała a dzięki kojącym ciało i umysł olejkom eterycznym i perfumy.

Zapomnij o tym okropnym roku w te święta, może wróć do przeszłości? Ja jako dziecko bardzo często układałam puzzle i tak właśnie zamierzam spędzić ten czas – totalnie wyluzować przy puzzlach! Jeżeli myślicie, że puzzle to tylko kotki, to musicie zajrzeć na Bashko.pl po wyjątkową edycję puzzli we współpracy z olsztyńską artystką, Ewą Szumowską. A po więcej puzzlowych inspiracji zajrzyjcie na Instagram Szafa Sztywniary – może się z kimś wymienicie? Tak samo możesz wymienić się książkami, zrób sobie i komuś prezent na Święta!

*Planer 2021 Pani Swojego Czasu

*Szkatułka Szlify

*Ceramiczna rączka Maison Fragile

*Poduszki Dreamcatcher 

Plakaty, ilustracje, obrazy czy kolaże to świetny pomysł na przechowywanie wspomnień i uczuć. ,,Wierzę w siłę mocnych kolorów i kształtów – są formalnym potencjałem, nadającym sens ostatecznej formie tego, co widzimy oraz tego, co twórca pokazuje jako jego spojrzenie na świat.” – pisze o sobie Ola Morawiak, autorka najpiękniejszych prac, jakie widziałam. Spójrzcie koniecznie na nowe kalendarze!

Dodatki dla kobiet

Jutro ukaże się Prezentownik Męski!

Kobiece zamiłowanie do sztuki, form, kształtów i subtelnego piękna, zestawione zostało z męską logiką, fascynacją materiałami i techniką, oraz zamiłowaniem do czasomierzy, dla których miarą całości stał się CZAS oraz polska marka MIUGO.

Oczywiście, każda kobieta lubi błyskotki i nie ma w tym nic dziwnego ani złego. Znajdź swój styl i się go trzymaj. ANIMALKINGDOM to marka zrodzona z marzeń, przyjaźni i pasji. Stworzona w 2011 roku przez Dorotę Kempko, absolwentkę kierunku Projektowanie Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W kolejnych latach do zespołu dołączyła Gosia Waluś, również absolwentka ASP w Łodzi. Z miłości do zwierząt oraz natury jestem wierna im od lat.

Jestem miłośniczką wielofunkcyjności oraz minimalizmu zużycia przestrzeni. Ten model jest idealny na rękę, włosy, kostkę oraz jako naszyjnik. Wypróbowałam każdą opcję i tę samą zarówno latem jak i zimą. Jeżeli masz ochotę, spersonalizuj swoją Oplotkę kamieniami, które będą Cię wspierać!

Podarunki niematerialne i w ostatniej chwili…

I tak czasem się zdarza, co wcale nie musi oznaczać niedbalstwa i totalnego rozczarowania w prezencie. Świetnym pomysłem na prezent jest wykupienie e-booka, kursu lub szkolenia. Może to być kurs tkania makatek, nauki fotografii czy komplet presetów do zdjęć. Ograniczeń tutaj nie ma a satysfakcja gwarantowana!

E-book Michaliny Marczak o zero waste bez spiny – znajdziecie tam zdjęcia mojego autorstwa

Kursy fotograficzne Kobieca Foto Szkoła – dla wszystkich, na każym etapie podróży z fotografią.

Wspaniałej zabawy podczas wybierania prezentów oraz wspierania polskich, lokalnych marek! Z sensem, z poczuciem minimalizmu i przede wszystkim, miłości.

Marta