Hej!

Miłość i minimalizm

Chyba jedne z pierwszych słów, jakie poznaje człowiek i to w tej pierwotnej postaci. Rodzimy się i jedyne, czego potrzebujemy i mamy, to właśnie miłość, ramiona rodziców, ulubiony kocyk. W trakcie mijających lat gdzieś nam te pierwotne potrzeby umykają wraz z kreatywnością. Na ich miejsce wstępują rezygnacja i poczucie braku kontroli nad własnym życiem. Dziwne, że później musimy się uczyć i miłości i minimalizmu od nowa. Często są to wielogodzinne kursy lub drogie terapie. A jakby tak spróbować odzyskiwać kontrolę zaczynając od plannera?

Marka LoveSimple Creations jest odpowiedzią na zapotrzebowanie zabieganych i ambitnych kobiet, dla których zwykły kalendarz to już za mało

Monika, założycielka LoveSimple Creations to pasjonatka celebrowania i projektowania przyjęć – zwłaszcza tych domowych, uzależniona od pięknych rzeczy, dobrego śniadania, kawy i czekolady, maniaczka dobrej organizacji czasu, autorka i projektantka Simple Plannera – wyjątkowego organizera, który stworzyła dla nienadążającej z zadaniami dnia codziennego kreatywnej kobiety. Nie samym kalendarzem człowiek żyje, wiadomo, zdarzają się sytuacje losowe, przez które kolejne kartki świecą pustkami lub po kolei rozpisujemy niespełnione punkty. Nie chodzi w tym całym planowaniu o to, żeby wypełnić sobie 12h zadaniami i celami.

Chodzi o to, by odnaleźć balans w pośród tego – siebie

Prosto i praktycznie

Zgodnie z obietnicą, SimpleCalendar jest minimalistyczny i przejrzysty, żadnej zbędnej kreski czy sentencji. Dużo wolnego miejsca na zapiski sprawia, że to jest idealna prawa ręka w codzienności. Ja osobiście jestem fanką złotych rogów kalendarza, co ma niewątpliwe walory estetyczne, ale także chroni go przed obiciami w damskiej torebce lub na siedzeniu pasażera w aucie 😉 Podoba mi się, że jeden planner łączy w sobie dwa języki, polski i angielski, więc jest idealnym narzędziem do codziennej nauki – o podobnym narzędziu, przeczytacie tutaj.

Priorytety dnia

SimpleCalendar to kalendarz dla matki. Dla ambitnej studentki. Dla zajętej kobiety biznesu. Kalendarz, który prowadzi Cię za rękę w określenie Twoich celów i ich realizacji. ,,Kochana moja mam nadzieję, że uda mi się zarazić Cię pomysłami i zainspirować do urzeczywistniania własnych fantazji”. Każdy dzień jest podzielony na priorytety, plan dnia oraz listę to do co jest świetnym narzędziem, bo nie tylko wypisujesz co masz do zrobienia, ale też  od razu oceniasz ważność i przydatność tych czynności, a może wystarczy coś przełożyć czy oddelegować? Na dole każdej strony są mini sekcje do wpisania ,,coś dla ducha” czy ,,tylko dla mnie” – po paru dniach czy tygodniach czarno na białym widzimy swoje postępowanie i możemy wyciągnąć z tego konkretne wnioski.

Każda kobieta przynajmniej 12 razy w roku planuje przejście na dietę

Śmiechem- żartem oczywiście! 😉 Na dole każdej karty SimpleCalendar jest miejsce na wpisanie menu ORAZ listy zakupów. To moje wybawienie od tysiąca karteluszków. Bardzo często nie tyle, co planuję co kupić i z tego zrobić, tylko wypisuję co mam i kombinuję, w duchu less i zero waste, nienawidzę wyrzucać jedzenia! Teraz mam wszystko w jednym miejscu. Dodatkowo, planując w ten sposób łatwiej mi uniknąć cheat meala, mając zaplanowany gulasz czy falafela i z tą świadomością nie wydam niepotrzebnie pieniędzy na mieście oraz pozbędę się wyrzutów sumienia związanych z tym wszystkim 😉

Kreatywny rok

Wszystkie opisy kalendarzy, które mam przyjemność recenzować mają swoją historię – założyciela, lub -najczęściej – założycielki. Silne i pewne siebie kobiety, które często musiały podjąć ryzykowną decyzję i skoczyć na głęboką wodę. W tym wszystkim chcę przekazać to, że kalendarz to nie ładny przedmiot z precyzyjnymi tabelkami do wypełniania w każdy dzień. To jest spełnienie marzeń każdej z osób, która ten produkt wypuściła na rynek oraz każdy uśmiech, kiedy kolejna osoba decyduje się im zaufać i z ich pomocną dłonią pójść po swój sukces. Mam nadzieję, że miło Wam się czyta te historie i wiecie, że jak się chce, to można (i trzeba) działać!

 

Marta.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *